SADES SA-F04F24 Gaming Monitor | 24 inch | (FHD) | 144Hz | 1ms | HDMI 2.1 | IPS
  • Brand
  • Refresh rate
  • Screen size
  • Display type
  • Response time
  • Condition
  • Color - White
 Terms and Conditions
🚚 Delivery and Shipping
  •  Delivery within 4 hours from order confirmation inside Kuwait.
  • Available from 11:00 AM to 10:00 PM (Friday starting at 2:00 PM).
  • Orders placed after 10:00 PM will be scheduled for next-day delivery.
🛡️Warranty Information
  • New Devices: Covered by the official manufacturer’s warranty.
SKU: SGM4U
Barcode: WG3511593
Specifications
Brand
Brand Sades
Others
Refresh rate 144 Hz
Screen size 24"
Display type FHD
Response time 1 ms
Condition Used
Color White
Product Specifications
  • 144Hz Refresh Rate & 1ms Response Time: Eliminate motion blur and screen tearing for fluid, responsive gameplay in fast-paced titles like Fortnite and Call of Duty, ensuring every action is rendered instantly.
Specifications
  • 24-inch Display
  • Full HD (1920x1080) Resolution
  • IPS Panel
  • 144Hz Refresh Rate